Wydawnictwo UNUM Repozytorium Ruch Biblijny i Liturgiczny

Aktualności

Celem towarzystwa jest rozwój nauk kościelnych, zwłaszcza teologii i współpraca z innymi towarzystwami naukowymi oraz z uczelniami kościelnymi w Polsce. W ramach towarzystwa działa 16 sekcji specjalistycznych, 16 oddziałów terenowych oraz Wydawnictwo UNUM. W roku 2014 obchodzi 90-lecie swego istnienia.

Włocławek: uroczyste posiedzenie naukowe inaugurujące powstanie Oddziału Polskiego Towarzystwa Teologicznego we Włocławku

22 października 2014 roku w budynku Seminarium Duchownego we Włocławku odbyło się uroczyste posiedzenie naukowe inaugurujące powstanie Oddziału Polskiego Towarzystwa Teologicznego w tym mieście i w diecezji. Kierownikiem oddziału liczącego 34 członków został ks. dr hab. Lech Król. W spotkaniu inauguracyjnym uczestniczył biskup włocławski dr Wiesław Mering, który wyraził radość z powstania oddziału PTT we Włocławku i podkreślił bliską łączność środowiska naukowego Włocławka z Krakowem. W trakcie posiedzenia odbyła się promocja 16 tomu „Studiów Włocławskich” dedykowanego ks. prof. dr. hab. Wojciechowi Frątczakowi. W drugiej części posiedzenia wykład nt. Co Jan Paweł II mówi o świętości? Nie lękajcie się być świętymi, wygłosił ks. prof. dr hab. Ireneusz Werbiński. Po jego wysłuchaniu odbyła się żywa dyskusja. W spotkaniu inaugurującym działalność włocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Teologicznego wziął również udział prezes PTT – ks. prof. dr hab. Kazimierz Panuś.