Wydawnictwo UNUM Repozytorium Ruch Biblijny i Liturgiczny

Aktualności

Celem towarzystwa jest rozwój nauk kościelnych, zwłaszcza teologii i współpraca z innymi towarzystwami naukowymi oraz z uczelniami kościelnymi w Polsce. W ramach towarzystwa działa 16 sekcji specjalistycznych, 16 oddziałów terenowych oraz Wydawnictwo UNUM. W roku 2014 obchodzi 90-lecie swego istnienia.

Życzenia na Wielkanoc 2022

Zmartwychwstanie Chrystusa jest prawdziwą nadzieją świata, tą która nie zawodzi. To siła ziarna pszenicy, moc miłości, która się uniża i daje siebie aż do końca, i która naprawdę odnawia świat

Papież Franciszek

Szanowni Członkowie Polskiego Towarzystwa Teologicznego

 

Na Golgocie przed dwoma tysiącami lat, śmierć starła się z życiem, nienawiść z miłością, zdrada z wiernością, fałsz z prawdą. Na krzyżu w Wielki Piątek umierał Syn Boży. Jego przeciwnicy świętowali tryumf. Jednak w poranek wielkanocny okazało się, że śmierć nie przypieczętowała ostatecznie Jego ziemskiego życia, a wraz ze zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa ostatecznie zwyciężyły: prawda, życie i miłość, której nic nie jest w stanie pokonać.

Dzieląc się radością ze Zmartwychwstania Pańskiego, w tym niespokojnym czasie, życzę by te Święta odrodziły w nas wiarę i pomogły na nowo odkryć potęgę Bożej miłości. Niech stanie się ona dla nas źródłem prawdziwej radości i mocnym fundamentem naszego życia.

Wszelkiego błogosławieństwa i pełnych pokoju Świąt Wielkanocnych.

 

ks. Kazimierz Panuś

prezes Polskiego Towarzystwa Teologicznego